Anasayfa Oyun Turkcell’in Yeni Oyun Platformu “Gamecell”

Turkcell’in Yeni Oyun Platformu “Gamecell”

0
0
2,248
gamecell-kapak-gorsel

Geçtiğimiz günlerde Gamecell adı yeni oyun platformu Turkcell tarafından resmi olarak duyuruldu. Platforma ilk baktığımızda Steam veya Origin platformlarını anımsatan Gamecell, Türkiye’deki oyunculara hizmet vermeye çalışacak. Peki Gamecell nedir, nasıl çalışır hep birlikte bakalım

Gamecell Nedir ?

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı, İsmail Bütün tarafından duyurulan Gamecell, oyunculara Steam gibi hizmet vermeye başlayacak. Bunun yanı sıra oyunlarda yer alan ve kullanılan PIN kodları, oyun incelemeleri, haberler ve uygulamalar da bu platformda yer bulacak. Kısaca oyun platformlarının tamamı Gamecell çatısı altında toplanıyor diyebiliriz. İster mobil oyun içerikleri indirin, ister oyunlarda avantaj elde etmek için PIN kodları satın alın isterseniz de PC, Xbox One ve Ps4 oyunlarını bu platformdan kolaylıkla satın alabileceksiniz.

Şimdilik beta olarak açılan site ilerleyen zamanlarda gelişmeye devam edecektir. Şuan bir takım sıkıntıları barındıran site çok geçmeden bu sıkıntıları da eminim ki aşacaktır.

turkcell-genel-mudur

Açılışa Özel Bir Ay Boyunca %25 İndirim

Turkcell bir de güzellik yaparak Gamecell platformu üzerinden alınan oyunlarda ilk ay geçerli olmak kaydıyla %25 indirim geçerli olacak.  Diğer bir güzel tarafı ise oyun ve PIN satın alırken taksit imkanından faydalanabiliyor olmanız.

Türkiye‘de bulunana 30 milyon oyuncuya hitap edecek olan platformda şimdiden 2 binden fazla oyun satışa çıkmış durumda. Çok geçmeden bu sayıya yenileri eklenecektir.

turkcell-indirim

Adil Kullanım Kotası Gamecell’de Yok!

Gamecell’i cazip kılan diğer bir özellik ise belki de en can alıcı özellik olan Adil Kullanım Kotasının olmaması. Şöyle anlatayım bir oyun satın aldığınızda özellikle yeni oyunların boyutları oldukça büyük örneğin GTA 5’in boyutu yaklaşık olarak 65 GB. CD ile alamadığımız için mecburen oyunu internetten indiriyoruz bu da sözleşmenize bağlı olarak 30-40-50-60 GB arasında değişen adil kullanım kotanızı tek oyun ile doldurmanız anlamına geliyor ve internet hızınız da oldukça düşüyor. Ancak Gamecell burada da güzel bir kampanya ile 20 TL ve üzeri oyunlarda Superonline fiber kullanıcıları için Turbo butonuna basarak Adil Kullanım Kotasına takılmadan oyunlarınızı indirebileceksiniz. Ayrıca bu her ay 3 sefer ile sınırlı olmak şartı ile 20 TL ve üzeri her oyun aldığınızda geçerli olacak.

turkcell-kota

 

“30 Milyon Türk Oyuncu”

Türkiye’de yer alan oyuncular azımsanamayacak kadar çok. Global Oyun Pazarı 2016 raporuna göre oyun pazarı 100 milyar dolara ulaştı. Tabi buna en büyük etken ise mobil oyun pazarının oldukça yüksek ivme kazanması. Bu rapora göre Türkiye‘de yer alan 30 milyon oyuncu 2 milyar TL‘lik bir kısmına hitap ediyor. Mobil oyunlar ile birlikte baktığımızda oyun dünyasında en büyük 16. pazar olan Türkiye, 2 milyar 755 milyon dolarlık bir kesimin sahibi.

gamecell-logo

 

Gamecell ise 5 Kategoriden Oluşuyor

Hive: Burada Gamecell e-sport etkinlikleri hakkında haberler paylaşılacak.

Buzz: Bu kategoride oyun haberleri ve incelemeleri paylaşılacak.

ePin: Burada Free-To-Play oyunları için PIN satışları yapılacak ve eğer isterseniz bunu Superonline Fiber faturanıza yansıtabileceksiniz.

Market: Burada oyun satın almak isteyenler, istedikleri oyuna bu kategoriden rahatlıkla ulaşabilecek.

APP: Bu kategoride ise oyun geliştirmek isteyenler için bilgiler ve Turkcell desteğine buradan ulaşabileceksiniz.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…