Anasayfa Mobil WhatsApp Kişisel Bilgileri Paylaşıyor!

WhatsApp Kişisel Bilgileri Paylaşıyor!

0
2
2,024
whatsapp-logo

Facebook geçen günlerde WhatsApp ile ilgili radikal değişiklikler yapacağını açıkladı. 2 yıl önce Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, ilerleyen zamanlarda kendi iletişim platformunu kurmak için kullanıcıların başta telefon numaraları olmak üzere kişisel birçok önemli bilgisini paylaşacak. Böyle bir paylaşım WhatsApp tarafından ilk kez gerçekleştirilecek. Ancak korkmanıza gerek yok bunu durdurmanın yolları var.

WhatsApp Bilgi Paylaşımını  Nasıl Durdurabilirim ?

Whatsapp her ne kadar size güvenliğiniz için teminat veriyor olsa da bu bilgi paylaşımını iptal etmenin iki yolu var.  İlk yol  sözleşmeyi ilk defa gören ve henüz onaylamayan kullanıcılar için. Eğer sözleşmeyi daha önce kabul ettiyseniz ikinci çözüm yolum yoluna geçebilirsiniz.

Çözüm 1:

WhatsApp kişisel bilgilerinizi paylaşma uyarısı ile ilk kez karşılaşıyorsanız bu yol ile kolaylıkla paylaşımı iptal edebilirsiniz. WhatsApp’dan gelen bildirim karşınıza çıktıktan sonra şartları okuya tıkayın. Şartların sonuna kadar gelin ve  “Facebook’un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için WhatsApp hesap bilgimi Facebook’da paylaş”  seçeneğini kaldırıp onaylayın artık bilgileriniz paylaşılamayacak.

IMG-20160827-WA0000

 

 

whatsapp-onay

 

Çözüm 2:

Eğer ki buna daha önce onay vermişseniz de korkacak bir durum yok. 30 gün içerisinde aşağıda belirtilen adımları izleyerek kaldırabilirsiniz.

Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerimi paylaş’a girip kutunun tikini kaldırarak verdiğiniz izinleri iptal edebilirsiniz.

IMG-20160827-WA0001

Kaldırırken size bir uyarı gelecek bir daha tekrar izin veremeyeceğinize dair bir ona  da tamam dedikten sonra şu şekilde bir görüntü elde edeceksiniz.

IMG-20160827-WA0002

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…