Anasayfa Bilgisayar Windows 10’a Ücretsiz Yükseltmenin 3 Yolu

Windows 10’a Ücretsiz Yükseltmenin 3 Yolu

0
2
1,423

Microsoft, Windows 10 çıktığı tarihten itibaren Windows kullanıcılarına 1 yıllık ücretsiz Windows 10 güncellemesi hakkı tanıdı.  29 Temmuz‘dan itibaren ücretsiz güncellemeyi durduran Microsoft, güncellemelerin sadece Windows 10 satın alınarak yapılabileceğini duyurdu. Peki durum gerçekten öyle mi?

Windows 10 yükseltmesini ücretsiz yapmanın resmi yolu kalmamıştır. Peki siz 1 kuruş bile ödemeden bu yükseltmeyi sadece açıklardan faydalanarak yapmak ister misiniz? Biz sizin için bu konuyu araştırdık ve işe yarayan 3 farklı yol bulduk.

Yardımcı Yükseltme

Microsoft’un sitesinden herhangi bir EXE dosyası indirmeye çalıştığınızda, Microsoft size Windows’un yükseltilmesi gerektiğini söylüyor siz de gerekli adımları takip ederek Windows 10 güncellemesini ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. 29 Temmuz’da ücretsiz güncellemeyi durdurması rağmen böyle bir açık gerçekten bir açık mı yoksa Microsoft’un bilerek taviz vermesi mi şimdilik bilemiyoruz ancak işe yaradığını söyleyebiliriz.

Bilgisayar Tarihini Değiştirme

Bilgisayarınızın tarihini 29 Temmuz öncesi bir tarihe örneğin 28 Temmuz’a ayarladığınız zaman güncellemeleri yine ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. Ancak bu yöntem ne kadar süre daha işe yaramaya devam eder bilemiyoruz.

Windows Store Gezintisi

Bu yöntemin de çok uzun vadeli olmayacağını öncelikle belirtelim. Lisanslı Windows yüklü olan bilgisayarınız ile Windows Store‘da küçük bir gezinti yaparak karşınıza gelecek Windows 10 ücretsiz güncelleme butonu ile sisteminizi ücretsiz olarak güncelleyebiliyorsunuz. Bu yöntemlerden yararlanmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız.

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…