Anasayfa Otomobil Yeni Honda Civic Hatchback

Yeni Honda Civic Hatchback

0
0
1,887
image

Honda ekibinin yeni tasarladığı 2017 Civic Hatchback versiyonu ve Jazz Spotlight Edition’la birlikte Pariste meraklılarına tanıtılacak.

image

Geçtiğimiz günlerde Honda resmi web sayfasında 2017 Civic Hatchback’in ABD’de sokaklarında gezecek versiyonunun tanıtımını yapmıştı. Şimdi sıra Civic Hachback’in Avrupa versyonuna geldi. Tahminlerimize göre iki model arasında ufak çaplı farklılıklar gözlenecek. Ön çamurluklarda ABD otomobillerinde zorunlu tutulan turuncu işaretler dışında gözle görünür hiç bir fark bulunmayacak. ABD versyonu ve Avrupalı kardeşi arasında iç dizaynlarının da bire bir aynı olmasını bekliyoruz.

image

Honda yetkililerinden  Civic Hatchback Avrupa modeline dair hiç bir detay paylaşılmadı. Fakat C segmentinde ki bu otomobilinin üç silindirli ve 1.0 litrelik turboşarjlı benzinli motor ile geleceğini biliyoruz. Bu bilgiye ek olarak Japon üreticinin 5 kapılı Hatchback modelinde, satışta olan coupe ve sedan modellerinde kullandığı 1.5 litrelik motor seçeneğini opsiyonel seçme imkanı tanıyacağını düşünüyoruz. Avrupa çıkan sıkandallara rağmen halen popülaritesini koruyan dizel motorlara bakacak olursak, Honda markasının 1.6 litrelik i-DTEC ünitesinin yeni Civic Hatchback modelinde kullanılması bekleniyor.

image

Yeni Honda Civic  Hatchback modeli Swindon’da üretilmektedir. Üretimi hali hazırda devam eden ve Gebze fabrikasında gerçekleştirilen sedan modeliyle birlikte her iki otomobilini Paris’te tanıtacak firma Civic Sedan’ı 2017 nin başlarında piyasaya süreceği bekleniyor. Fakat Honda Civic Hatchback modelini Birleşik Krallık’a ithal etmiyeceğini de belirtti.

 

  • Hybrid Araba Nedir? Nasıl Çalışır?

    Hybrid arabalar 2 farklı tip motoru aynı anda çalıştırabilen ve kullanabilen araç çeşitler…
Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung, Giriş seviyesi Telefonları Unutmadı

Samsung yetkililerinin yapmış olduğu açıklama, giriş segmentindeki telefon kullanıcılarını…