Anasayfa Genel Yeni Nesil Elektrikli 3 Tekerli Scooter Geliyor!

Yeni Nesil Elektrikli 3 Tekerli Scooter Geliyor!

0
0
7,401

İnsanların araç kullanmaktan bıktığı son günlerde farklı altarnatifler geliştirmek isteyen firmaların son düşüncesi üç tekerli ve elektrikli scooterlar. Zeitgeist elektrikli bisikleti geliştiren Kartik Ram’ın hayata geçirmeyi planladığı bu ürünün gerçekte gelip gelmeyeceği sorusuna girmeden önce iTank adı verilen bu ürünün teknik özelliklerini kısaca açıklayalım:

  • Üzerinde Bosch markalı hız kesici özelliği bulunan ve 4,6 saniyede 60 km hıza çıkabilen motor bulunuyor.
  • Çıkarılabilir lityum-iyon pilleri tamamen boşken 6 saatte şar oluyor.
  • Hız kesici tercihe bağlı olarak 100 km yada 160 km olarak belirleniyor.
  • 50:50’lik ağırlık merkezi ve ağırlık dengesine sahip ergonomik tasarım.

Ram’in sözlerine göre; Bu bir scooter değil, motosiklet hiç değil. iTank insanların otomobil kullanmaktan sıkıldığı şu günlerde imdadına yetişecek bir ürün. Sokak aralarında, gol sahalarında, 15 derecelik rampalarda,  park sıkıntısı yaşadığımız kalabalık yerleşkelerde ve aklınıza neresi gelirse orada rahat ve güvenli olarak  kullanabileceğiniz bir ürün.

Ram Camping geliştirdiği bu ürünü polis departmanlarında, özel güvenlik kurumları ve benzeri işletmeler için vazgeçilmez hale geleceğini de belirtti.

Hindistan ve bir çok Avrupa insanı için Scooter’ların kültürel bir araç haline geldiği ve Çin’in devasal e-ticaret sitesi olan Alibaba’da üç tekerli scooter diye aratınca 1000’den fazla ürünün bulunduğunu söyleyen Ram Amerika’da çok tehlikeli algısını kaldıracağını ve elektrikli scooterların insanlar için vazgeçilmez olacağını da öne sürdü.

Bu ürün sayesinde ulaşımın farklı boyutlara ulaşacağını düşünüyor ve iTank’ın Türkiye sokaklarında dolaşacağı günleri merakla bekliyoruz.

 

Daha fazla haber için tıklayın...

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Jailbreak Nedir? Neden ve Nasıl Yapılır? Yasal Mıdır?

Hiç birisinin iPhone ana ekranında farklılıklar gördünüz mü? Mesela yan yana dizilmiş 6 uy…